Děkujeme, pane Pařízku

Publikováno dne 04.03.2021

V úterý 2. března 2021 nás navždy opustil hudebník, filantrop a také dlouholetý podporovatel UNICEF pan RNDr. Radim Pařízek. Veřejnost znala Radima Pařízka díky jeho působení v metalové kapele Citron, která pod jeho vedením absolvovala úspěšné turné po Evropě i Spojených státech. Roku 1998 Radim Pařízek založil Radio Čas, které se stalo jednu z nejposlouchanějších stanic na Moravě a ve Slezsku.

Radim Pařízek podporoval poslání UNICEF více než 15 let.

Radim Pařízek se v roce 2007 zúčastnil natáčení UNICEF v Bhútánu.
© Archiv UNICEF ČR

Díky bezplatnému prostoru ve vysílání Rádia Čas, na televizi Relax a Pohoda (až 3 000 radiových spotů ročně) jsme v rámci kampaně Přátelé dětí oslovili statisíce posluchačů na Ostravsku, Brněnsku, Zlínsku, Valašsku a Olomoucku. V roce 2014 podpořil pan Pařízek se svou společností Digital Broadcasting očkovací programy UNICEF částkou 100 000 Kč. Jeho podpora zahrnovala také prostor na koncertech Rádia Čas nebo účast na řadě benefičních akcí, mj. akci Zpátky do školy v multifunkční hale Gong v Ostravě.

Radim Pařízek s dcerou na benefiční akci UNICEF v multifunkční hale Gong v Ostravě.
© Archiv UNICEF ČR

Pro český UNICEF je odchod Radima Pařízka velkou a nenahraditelnou ztrátou.

„S Radimem Pařízkem UNICEF ztrácí člena, příznivce a významného dárce,“ uvedla Pavla Gomba, ředitelka české pobočky UNICEF. „Během natáčení televizního dokumentu v Bhútánu v roce 2007 jsem měla možnost Radima poznat nejenom jako výborného organizátora a manažera, ale především laskavého člověka a kamaráda se srdcem na správném místě. Jeho odchod je pro nás ztrátou, avšak hodnoty, které zastával, žijí dál v tisících dětí, které díky jeho podpoře mají přístup k pitné vodě, výživě, zdravotní péči a vzdělání. Radime: navždy děkujeme!“

Radim Pařízek s pracovníky českého UNICEF v Bhútánu.
© Archiv UNICEF ČR

Zpráva o odchodu pana Pařízka nás všechny velice zarmoutila. Na jeho laskavost, srdečnost a odhodlání pomáhat nikdy nezapomeneme.

Rádi bychom vyjádřili upřímnou a hlubokou soustrast rodině, blízkým a kolegům.

Vaše pomoc je pomocí dětem
Takto můžete pomoci:
Vaše pomoc je pomocí dětem
Takto můžete pomoci: