Obchodní a platební podmínky

Provozovatel internetového obchodu a internetové adopce panenek na stránkách www.unicef.cz:

Český výbor pro UNICEF
Rytířská 529/31
110 00 Praha 1
Tel.:  257 320 244
Tel. do obchodního oddělení:  257 321 030
E-mail pro sdělení ohledně zboží UNICEF: obchod@unicef.cz
E-mail pro sdělení ohledně panenek: unicef@unicef.cz
E-mail pro sdělení ohledně Dárků pro život: darky@unicef.cz
IČO: 15888177
Bankovní účet:
33753375/0300 (pro platby za zboží UNICEF a pro všechny platby kartou – zboží, panenek i Dárků pro život)
95159515/0300 (pro platbu bankovním převodem nebo dobírkou za panenky a Dárky pro život)

Český výbor pro UNICEF není vlastníkem e-shopu www.unicefcards.cz, který vlastní a provozuje oficiální licenční partner UNICEF, společnost Belarto. Pro obchodní a platební podmínky společnosti Belarto prosím navštivte stránku www.unicefcards.cz.

Kdo jsou naši zákazníci

Zboží UNICEF, resp. panenky a Dárky pro život, si mohou objednat právnické i fyzické osoby.

Ceny zboží UNICEF, panenek a certifikátů k Dárkům pro život.

Ceny zboží jsou uvedeny přímo v nabídce u jednotlivých typů zboží. Český výbor pro UNICEF není plátcem DPH.

Panenky jsou nabízeny k adopci každá za jednotnou cenu 600 Kč, což je suma potřebná k proočkování jednoho dítěte v rozvojových zemích proti šesti smrtelným dětským chorobám. DPH není připočítávána, UNICEF není plátcem DPH.

Dárky pro život jsou nabízeny v cenách stanovených UNICEF jednotně pro všechny země podle hodnoty, za kterou je UNICEF pořizuje pro své programy pomoci dětem (DPH není součástí ceny, protože UNICEF není jejím plátcem).

K ceně zboží (panenek) Vám bude připočítáno poštovné dle tarifů České pošty, resp. kurýrní služby, balné, administrativní poplatky (podle typu zásilky). Certifikáty k dárkům pro život jsou odesílány za cenu poštovného dle tarifů České pošty – všechny tarify viz níže.

Způsob přijetí vaší objednávky

Objednávky přijímáme přímo prostřednictvím internetového obchodu nebo i zaslané poštou, faxem nebo e-mailem.

Doba potřebná pro zpracování a dodání objednaného zboží/panenek

  • Zboží a produkty objednané z e-shopu na stránkách www.unicef.cz obdržíte nejpozději do 7 dnů od přijetí Vaší objednávky.
  • Český výbor pro UNICEF není vlastníkem e-shopu www.unicefcards.cz, který provozuje společnost Belarto, oficiální licenční partner UNICEF. Pro obchodní a platební podmínky společnosti Belarto, prosím navštivte stránku www.unicefcards.cz.
  • Doba potřebná pro administrativní zpracování Vaší objednávky v obchodním oddělení UNICEF a pro kompletaci objednaného zboží až po podání na poštu k odeslání může činit 1 až 5 pracovních dnů ode dne přijetí Vaší objednávky – délka této doby je dána celkovým počtem příchozích objednávek (např. při volbě „běžné“ dobírky v období před Vánocemi, kdy je zájem o nákup pohlednic a blahopřání UNICEF největší, může doba administrativního zpracování a kompletace činit až zmíněných 5 pracovních dnů: celková doba dodání pak může činit zmíněných 14 dnů).
  • Panenka, Dárek pro život, které jste si objednali samostatně, jsou expedovány přímo z kanceláře UNICEF a budou Vám zaslány Českou poštou nejpozději do 14 dnů ode dne objednání přímo Českým výborem pro UNICEF.

Způsob zaslání a výše platby

Panenka Vám bude zaslána:

Běžnou dobírkou prostřednictvím České pošty s dodací lhůtou 14 dnů ode dne přijetí objednávky s minimální cenou poštovného a balného Kč 119,- (cena je dána sazebníkem České pošty, typem obalu a dalšími expedičními náklady, při zaslání více panenek najednou Vám bude účtována cena přiměřeně vyšší).

Poznámka 1: Při platbě kartou je objednaná panenka (panenky) odeslána (odeslány) doporučeně, základní cena poštovného a balného včetně pojištění činí 85 Kč.

Poznámka 2: Při platbě bankovním převodem je panenka odeslána v nejbližším možném termínu po obdržení Vaší platby na bankovní účet UNICEF ČR, a to doporučeně v ceně Kč 85,- podle tarifů České pošty.

 

Dárek pro život, resp. certifikát k Dárku pro život Vám bude zaslán:

Tištěné certifikáty
Běžnou dobírkou prostřednictvím České pošty s dodací lhůtou 14 dnů ode dne přijetí objednávky s minimální cenou poštovného Kč 60,- (cena je dána sazebníkem České pošty: 26 Kč za doporučený dopis formátu C6 do hmotnosti 50 g + 12 Kč ceny dobírky + 22 Kč za poštovní poukázku v hodnotě do 5000 Kč). Při zaslání více certifikátů Vám může být podle gramáže zásilky účtována cena přiměřeně vyšší – opět podle sazebníku České pošty.

Poznámka 1: Při platbě kartou je certifikát za objednaný dárek pro život odeslán doporučeně v ceně Kč 26,- podle tarifů České pošty (doporučená zásilka formátu C6 do hmotnosti 50 g).
Poznámka 2: Při platbě bankovním převodem je certifikát za objednaný Dárek pro život odeslán v nejbližším možném termínu po obdržení Vaší platby na bankovní účet UNICEF ČR, a to doporučeně v ceně Kč 26,- podle tarifů České pošty (doporučená zásilka formátu C6 do hmotnosti 50 g).

Elektronické certifikáty
Při platbě kartou
je certifikát za objednaný Dárek pro život k dispozici ke stažení (ve formátu pdf) v Přehledu objednávek, a to ihned po provedení transakce přes platební bránu.

Při platbě bankovním převodem je certifikát za objednaný Dárek pro život k dispozici ke stažení (ve formátu pdf) v Přehledu objednávek, a to v nejbližším možném termínu po obdržení Vaší platby na bankovní účet UNICEF ČR ("nejbližší možný termín" znamená nejdéle v průběhu 5 pracovních dnů)
 

Zboží z e-shopu na stránkách www.unicef.cz:

Běžnou dobírkou prostřednictvím České pošty s dodací lhůtou 7 dnů ode dne přijetí objednávky s minimální cenou poštovného a balného Kč 75,- (cena je dána sazebníkem České pošty, typem obalu a dalšími expedičními náklady).

Poznámka: Při platbě kartou je zásilka odeslána doporučeně, základní cena poštovného a balného včetně pojištění činí 40 Kč.

Upozornění: Produkty kampaně a zlevněné zboží nelze objednávat společně s jinými produkty!

Způsob, jakým si přejete objednané zboží zaslat/uhradit, laskavě zaškrtněte při vyplňování objednávky.

Po osobní domluvě s naším obchodním oddělením jsou pro firmy a společnosti možné platby i jiným způsobem.

Reklamace

Prokazatelně vadné zboží Vám bude na požádání vyměněno. Způsob reklamace se řídí ustanoveními zákona na ochranu spotřebitele.

Ochrana Vašich osobních údajů

Vaše osobní údaje, které nám v souvislosti s Vaší objednávkou poskytnete, budou v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů ve vlastnictví UNICEF a budou sloužit pouze pro kontakt s Vámi. Bližší informace ohledně ochrany osobních údajů najdete v samostatné sekci https://www.unicef.cz/page/ochrana-osobnich-udaju