Pomozte Unicef ZACHRAŇOVAT DĚTSKÉ ŽIVOTY

Děkujeme Přátelům dětí, kteří už pomáhají

 • Martin Bajgar

  Kryštof Michal, frontman skupiny Portless

  Když držíte v ruce sáček s terapeutickou výživou v hodnotě necelých 10 korun a přitom víte, že každý den umírá 16 000 dětí na podvýživu a běžné nemoci, uvědomíte si ten paradox. I proto jsme se rozhodli podpořit práci UNICEF na záchranu dětských životů.

 • Martin Bajgar

  Martin Bajgar, Přítel dětí UNICEF od roku 2007

  Myslím si, že bychom nemuseli být lhostejní k tomu, co se děje s dětmi, ať už doma nebo ve světě. A přispět nějakou částkou, ať už jakoukoliv, k tomu, aby se děti měly lépe, je to nejmenší. ´Kdo chce, hledá možnosti. Kdo nechce, hledá důvody.

 • Kamila Kaasová

  Kamila Kaasová – s rodinou jsou Přáteli dětí UNICEF od roku 2006

  Každý den si uvědomuji a nesmírně si vážím toho, že naše děti mohou vyrůstat v míru, v dostatku, mohou prožít spokojené dětství a nebudou mít problém s dostupností vzdělání. Vím, že to není samozřejmost a že na mnoha místech světa děti trpí a umírají na banální nemoci, o vzdělání mohou jen snít. Proto jsme se rozhodli alespoň trochu přispět k tomu, aby se prostřednictvím UNICEF jejich možnosti zlepšily.

  K manželům Kamile a Miroslavovi po narození jejich dětí přibyli postupně do „rodiny Přátel“ také syn Honzík a dcera Zuzanka.

 • Patrik Eliáš

  Patrik Eliáš, hokejista a vyslanec UNICEF ČR

  UNICEF vnímám jako velkou mezinárodní instituci, která pomáhá potřebným, a plně jí důvěřuji v tom, co dělá. Velmi mě oslovil program UNICEF zaměřený na očkování, který v nejrůznějších částech světa zajišťuje chudým dětem ochranu před smrtelnými nemocemi. S UNICEF mohu těmto dětem konkrétně pomáhat a dát jim šanci za život bez nemocí.

 • Michal Viewegh

  Michal Viewegh, spisovatel a vyslanec UNICEF ČR

  Pomoc bližnímu je pro mě dobrý způsob, jak si trochu vylepšit mínění o sobě samém, jeden z mála důkazů, že nejsem tak úplně sobec, že se nezajímám jen o sebe, že mě netrápí jen vlastní (pseudo)starosti… I proto podporuji UNICEF.

Děkujeme herci Viktoru Preissovi, FTV Prima a studiu Pozitiv za pomoc s realizací televizní kampaně a společnosti PORTA DESIGN s.r.o. za věcnou podporu on-line kampaně.

16 000 dětí umírá každý den zbytečně na podvýživu a běžné nemoci

„Bojím se, že nebudu moci sportovat, protože jsem slabý a je to pro mě moc náročné. Nemám dost jídla.“

Devítiletý Moussa sice překonal kritické období prvních pěti let života, ale dnes trpí podvýživou a nemá ani dost sil, aby si mohl hrát s ostatními dětmi. Oblast Sahelu, kde žije i Moussa, je opakovaně vystavena vleklým humanitárním krizím způsobeným suchem a neúrodou, které mají nejhorší dopad především na děti.

Podvýživa v důsledku nedostatečné či jednotvárné stravy je jednou z nejčastějších příčin úmrtí dětí z chudých oblastí. Důsledky podvýživy během prvních let života jsou trvalé, protože ani lepší výživa v pozdějším věku nemůže napravit vážná tělesná a mentální poškození.

Jedna dávka vysokokalorické terapeutické výživy Plumpy'Nut® přitom stojí jen 9,70 Kč. Pro úplné vyléčení stačí tři dávky této výživy denně po dobu šesti týdnů.

Staňte se Přítelem dětí UNICEF a zachraňujte životy dětí jako Moussa všude tam, kde to je zapotřebí nejvíce.

Pokud máte otázky, kontaktujte nás na unicef@unicef.cz nebo na telefonním čísle 255 711 822.

Výše měsíčního daru

Způsob platby

Uvedením čísla Vašeho bankovního účtu nám usnadníte dohledání Vašeho daru. Děkujeme!

UNICEF ČR využívá darovací portál DARUJME.CZ

Darujme

Po vyplnění formuláře níže, Vám složenku rádi zašleme na Vámi uvedenou adresu.

 • Karin Hulshof

  „Přinejmenším osm z našich zaměstnanců přišlo při zemětřesení z dubna 2015 o všechno – někteří ztratili i své nejbližší. Přesto všichni denně dál pomáháme těm nejpotřebnějším. Jsme jeden tým a naše poslání pomáhat dětem nám každý den dodává sílu.“

  Karin Hulshof, ředitelka regionálního ústředí UNICEF v Káthmándú

 • David Beckham

  „K pomoci strádajícím dětem se prostřednictvím UNICEF může připojit každý. Společně můžeme zachránit miliony dětských životů a dát dětem z nejchudších zemí světa šanci na lepší budoucnost – potřeba pomoci nebyla nikdy větší než dnes.“

  David Beckham, vyslanec dobré vůle UNICEF

 • Said

  „Každý den je mimořádně náročný. Jsme na nohou ještě před svítáním a staráme se o to, aby všechny zdejší děti měly dostatek vody a výživné stravy, mohly chodit do školy, byly očkované a v bezpečí před násilím a zneužíváním. I když jsem každý večer úplně vyčerpaný, vždycky usínám s úsměvem, protože vím, že v tom nejsme sami. Děkujeme, že pomáháte!“

  Said Abdul, pracovník UNICEF v uprchlickém táboře Domiz v Iráku

Sdělte nám prosím Vaše kontaktní údaje

Abychom mohli snáze identifikovat Vaše příspěvky a informovat Vás, jak pomáháme dětem, vyplňte laskavě následující údaje.

Údaje k platbě se automaticky vygenerují a zobrazí po vyplnění a odeslání formuláře. Tyto informace Vám rovněž budou zaslány na Váš email. V případě potíží s odesláním formuláře nás prosíme kontaktujte na adrese unicef@unicef.cz.

O tom, jak Váš příspěvek pomáhá dětem, jako je Moussa, Vás budeme co nejdříve informovat na stránce www.unicef.cz, FB, YouTube.

Pošlete zprávu svým přátelům a známým, že se mohou připojit k projektu Přátelé dětí UNICEF.

Sdílet stránku