Fronta na záchod 2016

Partneři Fronty na záchod 2016

 
 
 

Fronta na záchod 22. března – postavte se za dobrou věc

úterý 22. března od 16.00 hod. v Praze na Staroměstském náměstí

Představte si školu, kde děti nemají žádný zdroj čisté vody. Představte si, že vyrůstáte bez možnosti umýt si ruce. Představte si, že nemáte dostatek soukromí a musíte čekat na soumrak, abyste mohli jít na toaletu. Hygiena není samozřejmost – oslavte Světový den vody a podpořte ty, kteří nemají přístup k čisté vodě.

Proč slavit Světový den vody (22. března 2016)?

Čistá toaleta, tekoucí voda z kohoutku a pravidelná sprcha – pro někoho samozřejmá součást dne, kterou ani nevnímá. Pro 3,2 miliardy lidí však přístup k čisté vodě a možnost dodržovat základní hygienu znamená nedostupný luxus.

Celosvětově právě teď nemá přístup k nezávadné vodě na 663 milionů lidí a 2,5 miliardy lidí nemá ani nejjednodušší toaletu. Každý den umírá 4 500 dětí ve věku do pěti let na onemocnění způsobená pitím kontaminované vody a nedostatečnou hygienou.
 

Jak oslavit Světový den vody v Praze? 

Přijďte v úterý 22. března v 16.00 hod. na Staroměstské náměstí, kde se bude za účasti řady předních českých umělců konat již 7. ročník charitativní akce UNICEF „Fronta na záchod“. V rámci bohatého doprovodného programu vystoupí houslový virtuos Pavel Šporcl, zpěvák David Deyl, zpěvačka Věra Martinová, sopranistky Christina Johnston a Pavlína Senić či Viktor Dyk & WAW. Pro děti budou připravené zábavné hry a dílnička „Mýdlo = hrdina dětí“, kde si budou moci vyrobit vlastní mýdlo. Moderátorem akce bude stejně jako v loňském roce Josef Mádle.

Vyvrcholením celé akce bude vytvoření symbolické fronty na záchod. Během celého odpoledne budete moci podpořit programy UNICEF příspěvkem do kasičky ve tvaru kadibudky a dozvědět se podrobné informace o pomoci, kterou UNICEF již 70 let poskytuje strádajícím dětem na celém světě.

Podrobný program:

16:00 zahájení, úvodní slovo ředitelky UNICEF ČR Pavly Gomba

16:05 David Deyl

16:20 Christina Johnston

16:35 Pavel Šporcl

16:50 Viktor Dyk & WAW

17:05 – 17:20 vytvoření symbolické fronty na záchod

17:20 Věra Martinová

17:35 muzikálové melodie v podání Michaely Noskové a Davida Gránského z Divadla Hybernia

17:50 Pavlína Senić

18.05 konec 

Další informace také na www.unicef.cz. 
 

Mohu podpořit Světový den vody i jinak než na Frontě na záchod? 

Po celý březen 2016 se můžete na Instagramu zapojit do celosvětové iniciativy #ClimateChain – stačí, když na Vašem oblíbeném místě vyfotíte sebe nebo své kolegy či blízké s rozpaženýma rukama (viz vzor níže) a snímek budete sdílet na svém instagramovém profilu s popiskem: Podporuji @UNICEF a #ClimateChain na pomoc strádajícím dětem v nejchudších zemích světa.

Pod odkazem #ClimateChain si následně budete moci prohlédnout fotky lidí z celého světa, kteří se stejně jako Vy stali součástí lidského řetězu na podporu dětí, které v důsledku klimatických změn ohrožuje nedostatek pitné vody. 

Tip: Ořízněte Vaše foto tak, aby se špičky prstů dotýkaly okraje obrázku – Vaše foto tak lépe zapadne mezi ostatní „články“ lidského řetězu. Nezapoměňte také použít popisek: Podporujeme @UNICEF a #ClimateChain na pomoc strádajícím dětem v nejchudších zemích světa.

Programy UNICEF zaměřené na zajištění pitné vody a hygienického zázemí můžete také podpořit například uspořádáním fundraisingové akce či sbírky v rámci Vaší společnosti, jednorázovým darem prostřednictvím tohoto formuláře nebo pravidelným měsíčním příspěvkem jako Přítel dětí UNICEF.

Kolik stojí pomoc?

  • 405 Kč – 5 balení tablet na odčervení, které dětem umožní zbavit se nebezpečných parazitů
  • 1 580 Kč – 10 000 tablet na čištění vody pro situace krizí a humanitárních katastrof. Každá tableta zajistí 4–5 litrů pitné vody.
  • 9 837 Kč – Ruční čerpadlo typu AFRIDEV z nerezové oceli, upravené pro tropické prostředí a hloubku do 45 m, zajistí dostatek pitné vody pro celou komunitu.