Výstava o Středoafrické republice - Český Krumlov

- Městská galerie Český Krumlov, Horní 155, Český Krumlov

Srdečně Vás zveme na výstavu fotografií, která je věnována konfliktu ve Středoafrické republice. Výstavu pořádá občanské sdružení Paventia o.s. ve spolupráci s UNICEF ČR a Městskou knihovnou Český Krumlov.

Kdy:       2. 4. 2014 - 16. 4. 2014

Kde:      Městská galerie Český Krumlov, Horní 155, Český Krumlov

Násilný konflikt ve Středoafrické republice převrátil vzhůru nohama životy 2,3 milionu dětí. Více než
886 000 lidí muselo z obavy o svůj život opustit své domovy a nyní bydlí v provizorních táborech pro vysídlené. V zemi nefungují školy, zdravotnický systém a většina obyvatel nemá přístup k pitné vodě. Budoucnost celé generace dětí je tak ohrožena.

Výstava, která vznikla spoluprácí občanského sdružení Paventia o.s. a UNICEF ČR, se věnuje této problematice a přináší informace o životě dětí, kterým válka změnila celý život.

 

Dne 7. 4. 2014 od 16:00 proběhne v rámci výstavy beseda s výkonnou ředitelkou UNICEF ČR Pavlou Gomba o konfliktu a každodenním životě ve Středoafrické republice, kde budete moci shlédnout i  příběh osmileté Isabel, jejíž rodina byla nucena uprchnout před probíhajícími boji do buše a kde již rok žijí v podmínkách doby kamenné. Video s názvem „Dlouhá cesta domů“ bylo natočeno ve Středoafrické republice českým televizním štábem.

Zajímavou součástí besedy bude také workshop, na kterém budou děti z pěstounských rodin malovat pohlednice UNICEF a šít panenky v rámci projektu UNICEF ČR „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“. Všechny jejich výrobky budou poté na výstavě k zakoupení.