Fronta na záchod

- Staroměstské náměstí, Praha

Srdečně Vás zveme na 7. ročník akce Fronta na záchod, která se koná vždy při příležitosti Světového dne vody 22. března. Akci můžete podpořit svou přítomností na Staroměstském náměstí v rámci Velikonočních trhů v úterý 22. března od 16.00 hodin.

Cílem akce je upozornit na obrovský problém současného světa – na nedostatek čisté vody, sanitace a hygieny:

  • 663 milionů lidí nemá přístup ke zdrojům pitné vody
  • 2,4 miliardy lidí nepoužívají záchod
  • 4 500 dětí mladších pěti let umírá každý den na onemocnění způsobená užíváním závadné vody a chybějícím hygienickým zázemím  

Program

Součástí akce je již tradičně velký koncert, při němž letos na Staroměstském náměstí vystoupí například houslový virtuos Pavel Šporcl, zpěvák David Deyl, zpěvačka Věra Martinová, sopranistky Christina JohnstonPavlína Senić nebo Viktor Dyk & WAW. Moderátorem akce bude stejně jako v loňském roce Josef Mádle.

V průběhu celého odpoledne budou moci kolemjdoucí zhlédnout ukázku čištění vody z Vltavy tabletami Aquatabs, které UNICEF dodává do krizových oblastí světa, a také zjistit, jak těžké kanystry s vodou musí tisíce dětí v rozvojových zemích denně nosit. Pro děti budou připravené zábavné hry a také dílnička Mýdlo = hrdina dětí, kde si budou moci vyrobit vlastní mýdlo. 

Podrobný program:

16:00 zahájení, úvodní slovo ředitelky UNICEF ČR Pavly Gomba

16:05 David Deyl

16:20 Christina Johnston

16:35 Pavel Šporcl

16:50 Viktor Dyk & WAW

17:05 – 17:20 vytvoření symbolické fronty na záchod

17:20 Věra Martinová

17:35 muzikálové melodie v podání Michaely Noskové a Davida Gránského z Divadla Hybernia

17:50 Pavlína Senić

18.05 konec 

• Každý, kdo se 22. března do akce zapojí, podpoří projekty UNICEF zajišťující strádajícím dětem a jejich rodinám přístup k pitné vodě, hygieně a sanitaci.

• Projekty budou moci účastníci akce i kolemjdoucí podpořit také finančně vhozením dobrovolného příspěvku do symbolické „kadibudky“.

• Po celý březen 2016 se také můžete na Instagramu zapojit do celosvětové iniciativy #ClimateChain – stačí, když na Vašem oblíbeném místě vyfotíte sebe nebo své kolegy či blízké s rozpaženýma rukama a snímek budete sdílet na svém instagramovém profilu s popiskem: Podporuji @UNICEF a #ClimateChain na pomoc strádajícím dětem v nejchudších zemích světa.

 Programy UNICEF na zaměřené na zajištění pitné vody a hygienického zázemí v nejchudších zemích světa ale můžete podpořit již teď příspěvkem prostřednictvím tohoto formuláře, případně odesláním DMS UNICEF na číslo 87777 (cena 30 Kč, UNICEF obdrží 28,50 Kč). 

Těšíme se na setkání 22. března v 16.00 hod.!

Hlavními partnery Fronty na záchod 2016 jsou společnosti Isostar, Taiko a Zmrzlina Angelato.

Více informací také na frontanazachod.cz

 

Ohlédnutí za minulým ročníkem Fronty na záchod