Naléhavé: Ještě není pozdě zabránit tragédii

Rádi bychom se s Vámi podělili o zprávy ze Středoafrické republiky, kde UNICEF v posledních týdnech zachránil 234 dětí zadržovaných ozbrojenými skupinami a poskytnul terapeutickou výživu pro 5 075 dětí trpících akutní těžkou podvýživou.

Život mnoha tisíců dětí se přesunul do stanů o velikosti několika metrů čtverečních. Většinou v nich žije více rodin, které se dělí o tento malý prostor.
Život mnoha tisíců dětí se přesunul do stanů o velikosti několika metrů čtverečních. Většinou v nich žije více rodin, které se dělí o tento malý prostor. © UNICEF/Farrow

V této jedné z nejchudších zemí na světě se bezpečnostní situace zhoršuje každou hodinu. O to více je však zde zapotřebí humanitární pomoci na záchranu bezbranných dětí a jejich rodin. Pracovníci UNICEF navzdory všem nebezpečím zůstávají v terénu na čtyřech stálých základnách po zemi a v několika mobilních týmech, aby zajistili distribuci léků, tablet na čištění vody, terapeutické výživy, moskytiér a rodinných souprav na vodu pro všechny potřebné.

Je velmi těžké nalézt správná slova pro popsání této situace. Posíláme Vám proto naši důvěrnou zprávu o aktuální situaci v zemi, abyste měli pro své rozhodnutí stejně kompletní informace jako my.

Shrnutí aktuálních informací si můžete přečíst ZDE.

Celá interní zpráva je k dispozici ZDE.

Situace ve Středoafrické republice je skutečně naléhavá, ale stále je možné zabránit humanitární tragédii velkého rozsahu. Pokud můžete, pomozte prosím ještě dnes! I drobný příspěvek může znamenat pro jedno dítě šanci na život. Za cenu DMS může UNICEF pořídit 3 dávky terapeutické výživy, jedna rodinná moskytiéra stojí 120 Kč a 665 Kč zajistí soupravu lékařské první pomoci.

Děkujeme za pomoc dětem, které jsou právě teď v ohrožení života.

Přispět můžete pomocí

tohoto formuláře

příspěvkem na sbírkový účet UNICEF ČR:
č.ú. 11771177/0300

v.s. 809

dárcovskou SMS ve tvaru DMS UNICEF na číslo 87777

Tisk