UNICEF vydal CD plné afrických pohádek

Víte, proč má zebra černé pruhy a pavián lysý zadek? Proč jí lev svou kořist vždycky o samotě? A proč se již zvířátka nikdy nebudou vysmívat želvě? Pořiďte si nové CD plné afrických pohádek, potěšte své děti a zároveň přispějte na programy UNICEF.

Na CD nejsou jen pohádky, ale také africké tradiční písničky.
Na CD nejsou jen pohádky, ale také africké tradiční písničky.

Herečka Valérie Zawadská pokřtila ve středu 5. prosince nové pohádkové CD s názvem „Do Afriky nejen za pohádkou“, jehož výtěžek je určen na podporu projektu Školy pro Afriku, což je společná aktivita UNICEF a Nadace Nelsona Mandely.

Toto zábavné i poučné CD je určeno všem dětem, které mají rády pohádky i skutečné příběhy. Naleznou na něm totiž osm originálních afrických pohádek, ale také písničky afrických dětí a odpovědi jejich českých vrstevníků na otázku, jak si představují život v Africe.

Nové CD je možné pořídit za 110 Kč (což je částka, za kterou UNICEF zajistí 10 sešitů a 10 tužek pro jedno africké dítě) v prodejnách UNICEF nebo objednat v e-shopu.

Řekli o projektu:

Více o novém CD Do Afriky nejen za pohádkou:

Interpreti: Valérie Zawadská, Petra Lazáková spolu s dětskými interprety Terezou Jiránkovou, Natálií Vaníčkovou, Šimonem Lvem a Zuzanou Hanušovou, Jakubem Hanušem, Tomášem Lazákem, Apolenou Ulčovou a Prokopem Ulčem.

Autor projektu, scénář a produkce:  Petra Lazáková

Nahrávací studio:  Jiří Čada, Zvuková produkce CZ

Hudební podklady: Richard Kraus, Jan Vančura a EMI Publishing

Za krásné obrázky na téma „Jak si představuji Afriku“ děkujeme:

Třída Mravenci - MŠ Zahrádka, Třída 1. A - ZŠ Ohradní, 4. třída - MŠ K Podjezdu, Viktorie Drobná - ZŠ Ohradní, Anika Kirschnerová - ZŠ Na Planině, Johana Levová - ZŠ V Rybníčkách, Anna Langley - ZŠ Kamenný Přívoz, Jakub Švarc - MŠ K Podjezdu, Karolína Vaníčková - ZŠ Socháňova

©  Lukáš Rešl

Tisk