Pečení pro děti

Každou první sobotu se obchodní pasáž Myslbek v Praze zaplní slanými a sladkými dobrotami. Každý si může vybrat podle své chuti a přispět do sbírkové kasičky na pomoc ohroženým dětem. Tato charitativní akce je konaná pod záštitou UNICEF a zapojit se může každý zájemce.

Patronem Pečení por děti se pokaždé stane slavná osobnost z oblasti kultury či sportu. V minulosti UNICEF tímto způsobem podpořil Karel Voříšek.
Patronem Pečení por děti se pokaždé stane slavná osobnost z oblasti kultury či sportu. V minulosti UNICEF tímto způsobem podpořil Karel Voříšek. © UNICEF
Koblihy, koláče, záviny, preclíky, perníčky a další laskominy pečou spřízněné pekárny, restaurace a dobrovolníci, aby podpořili programy UNICEF na pomoc dětem, které se ocitly v krizové situaci. Kolemjdoucí si za libovolnou částku mohou vybrat to, co je láká. Výtěžek je věnován na podporu konkrétního programu, například očkování, boj s dětskou podvýživou, zajištění pitné vody, vzdělání a ochrana dětí, nebo na pomoc dětem.
 
Patronem akce se vždy stává známá osobnost z oblasti kultury či sportu, která se prodeje cukroví osobně zúčastní. Spolu s dobrovolníky nejen nabízí slané a sladké dobroty, ale také informuje o tom, co UNICEF dělá a proč je tato pomoc potřeba.
 
V minulosti se Pečení pro děti zúčastnila například herečka Jitka Čvančarová, Tereza Kostková, Ivana Anderlová, moderátor Karel Voříšek, herec Petr Vacek, spisovatelka Bára Nesvadbová či hokejista Patrik Eliáš.
 
 

Tisk