Globální partnerství IKEA a UNICEF: opět je tady „Kampaň plyšových hraček“!

IKEA pomáhá dětem v rozvojových zemích každoroční „Kampaní plyšových hraček“ která má podpořit vzdělávací programy organizací UNICEF a Save the Children.

Od 1. listopadu 2012 do 23. prosince 2012 bude probíhá kampaň plyšových hraček v IKEA. Za každou prodanou hračku nebo dětskou knížku daruje IKEA Foundation  1 euro na pomoc vzdělávacím programům podporovaným UNICEF a organizací Save the Children.

Kampaň se koná každoročně od roku 2003. Za tu dobu vynesla 47,5 mil. eur a 8 mil. dětí ve více než 40 zemích pomohla uplatnit jejich právo na kvalitní vzdělání: „IKEA, její zaměstnanci i zákazníci se semkli, aby pomohli zajistit dětem přístup k základnímu vzdělání. Bude zásluhou všech, kteří podpořili „Kampaň plyšových hraček", pokud se tento cíl stane skutečností. Od roku 2003 získal UNICEF z kampaně neuvěřitelných 31 mil. euro na vzdělávací programy. Díky této částce jsme mohli spolu s partnery zajistit milionům dětí přístup ke kvalitnímu vzdělání. S Vaší pomocí můžeme letos dosáhnout ještě větších výsledků,“ říká John Winston, UNICEF Global Corporate Account Manager.

Cílem letošní kampaně je poskytnout vzdělání dětem žijícím v chudobě v rozvojových zemích. UNICEF díky získaným prostředkům podpoří iniciativu „Školy pro Afriku“ a tak i kvalitní vzdělání dětí v Burkině Faso, Etiopii, Mali, Mosambiku, Nigeru, Jihoafrické republice, Malawi a na Madagaskaru.

Novými přírůstky v plyšové rodině jsou tento rok kamarádi z lesa ze série VANDRING, např. maňásci ježek, medvěd a sova, kteří mají také podpořit zájem dětí o přírodu a o životní prostředí. Tytéž postavičky se také objevují v IKEA knížce pro děti Ježeček jde do světa, kterou napsal Ulf Stark a ilustrovala Ann-Catherine Sigrid Ståhlberg. „Plyšáci jsou pro zákazníky i zaměstnance IKEA skvělým způsobem, jak mohou se svými vlastními dětmi sdílet sváteční zážitky a zároveň přitom pomáhat jiným dětem, které sice možná nikdy nepotkají, ale které jejich pomoc zoufale potřebují,“ shrnuje smysl kampaně generální ředitel IKEA Foundation Per Heggenes.

 

 

Tisk