Balíčky UNICEF pomohou nejvíce potřebným dětem v Česku

Hygienické a ochranné potřeby pomohou dětem v okresech s nejvyšší nákazou.

Česká pobočka UNICEF poskytla jednorázovou materiální pomoc nejpotřebnějším dětem v Česku. Díky podpoře našich firemních partnerů a dobrovolníků jsme mohli připravit balíčky s hygienickými a ochrannými potřebami pro děti v okresech s nejvyšší nákazou COVID-19.


Ochranné a hygienické potřeby pro děti zamířily například do Uničova, který byl kvůli šíření nákazy uzavřen do čtrnáctidenní izolace. Sto balíčků s pomocí sem dorazilo 9. dubna. "Moc si toho vážíme. Pomoc UNICEF má pro nás i symbolický význam: že na nás lidé nezapomněli," uvedl starosta Uničova Radek Vincour, který zásilku přebíral.

Prvních 100 balíčků zamířilo do Uničova na Olomoucku.
Prvních 100 balíčků zamířilo do Uničova na Olomoucku. © UNICEF ČR
© UNICEF ČR
Zásilku s pomocí přebral starosta Uničova Radek Vincour.
Zásilku s pomocí přebral starosta Uničova Radek Vincour. © UNICEF ČR

14. dubna jsme doručili balíčky s ochrannými a hygienickými potřebami také zástupcům města Litoměřic a Litovle.

Předávání balíčků v Litoměřicích.
Předávání balíčků v Litoměřicích.
Předávka pomoci v Litovli.
Předávka pomoci v Litovli.

Ve spolupráci s iniciativou PILOTI LIDEM se nám 15. dubna podařilo letadlem Cessna F172H OK-OKB dopravit dalších 280 balíčků pro děti a rodiny v Českém Krumlově.

Nakládání pomoci do letadla.
Nakládání pomoci do letadla.
280 balíčků v rámci iniciativy Piloti lidem bezplatně doručil pilot Vítek.
280 balíčků v rámci iniciativy Piloti lidem bezplatně doručil pilot Vítek.

17. dubna jsme pomoc doručili 300 balíčků pro nejpotřebnější děti také na Domažlicko, které patří mezi okresy s nejvyšším počtem nakažených v přepočtu na 100 000 obyvatel. 

Pomoc jsme doručili také na Domažlicko, které patří mezi nejvíce zasažené okresy.
Pomoc jsme doručili také na Domažlicko, které patří mezi nejvíce zasažené okresy.

„Šíření koronaviru v Evropě je pro nás všechny novou a zcela mimořádnou situací,“ uvedla k jednorázové materiální pomoci ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba. „Děti sice nepatří mezi skupiny, které koronavirus ohrožuje nejvíce, ani jim se však nákaza nevyhýbá. Je důležité, aby děti zůstaly zdravé a nemohly nakazit další, více ohrožené členy rodiny.“

Každý balíček obsahuje látkovou dětskou roušku pro opakované použití, dvě mýdla, rodinné balení dezinfekčního prostředku, tričko nebo hračku od UNICEF a osvětový materiál týkající se prevence nákazy. 

Každý balíček obsahuje látkovou dětskou roušku pro opakované použití, kterou ušily dobrovolnice UNICEF.
Každý balíček obsahuje látkovou dětskou roušku pro opakované použití, kterou ušily dobrovolnice UNICEF. © UNICEF ČR
Součástí balíčku je také rodinné balení dezinfekčního prostředku.
Součástí balíčku je také rodinné balení dezinfekčního prostředku. © UNICEF ČR

Děkujeme společnosti Unilever a všem zapojeným dobrovolníkům, stejně jako laskavým dárcům, kteří podpořili kampaň ZASTAVMECOVID.cz a také všem Přátelům dětí, kteří nám svými pravidelnými příspěvky umožňují okamžitě reagovat na mimořádné situace a pomáhat tam, kde nás děti nejvíce potřebují. Právě teď také v České republice.

Prioritou UNICEF i nadále zůstává pomoc a posílení místních kapacit v krizových oblastech, ve válečných zónách a nejchudších zemích světa, kde není k dispozici pitná voda, dostatečné hygienické zázemí, léky a odpovídající lékařská péče.

V rámci terénních programů zaměřených na prevenci šíření nemoci COVID-19 UNICEF poskytuje nemocnicím a komunitám nezbytné hygienické, lékařské a ochranné prostředky a šíří osvětu o prevenci nákazy. Čeští dárci UNICEF se na těchto terénních programech významně podílejí. 

Tisk