Věnujte k Vánocům Dárek pro život

Darujte na Vánoce to nejcennější. Dárky pro život jsou skutečné humanitární pomůcky, které zachraňují dětské životy.

Hledáte originální a smysluplný vánoční dárek? Chtěli byste potěšit své blízké něčím opravdu výjimečným? Věnujte DÁREK PRO ŽIVOT a zachraňte na Vánoce život jednoho nebo více dětí. Za Vaši pomoc obdržíte darovací certifikát s fotografií a hodnotou Vašeho daru, který můžete věnovat pod stromeček svým nejbližším.

Prohlédněte si letošní katalog Dárků pro život 2019/20.

Vyberte dětem svůj Dárek pro život – darujte nejnutnější lékyterapeutickou výživuočkovánítablety na čištění vodyteplé zimní oblečení pro děti, výbavu do školy nebo soupravu pro přežití novorozence

Vyslanec dobré vůle UNICEF Patrik Eliáš podporuje Dárky pro život
Vyslanec dobré vůle UNICEF Patrik Eliáš podporuje Dárky pro život © UNICEF/Yashchuk

Ihned po zpracování platby jsou Dárky pro život prostřednictvím centrálního humanitárního skladu UNICEF v Kodani dodávány přímo do oblastí, kde je daná pomoc momentálně nejvíce zapotřebí. 

Právě teď putují Dárky pro život například do severovýchodní Sýrie, válkou rozvráceného Jemenu, do Demokratické republiky Kongo, kde si epidemie spalniček letos vyžádala 4069 dětských životů, ale také na východní Ukrajinu, kde měl více než 5 let trvající konflikt devastující dopad na vzdělávací systém. 

Teplé oblečení a hřejivé deky

Dětem, které žijí v oblastech zasažených válečným konfliktem nebo přírodní katastrofou, dodává UNICEF teplé zimní oblečení. To právě teď potřebují například děti v Sýrii, které kvůli válečnému konfliktu přišly o domov a přežívají v táborech pro vysídlené obyvatelstvo.

Kromě zimního oblečení jsou v chladných měsících mnohdy jediným prostředkem, jak ochránit děti před nepřízní počasí, hřejivé deky. Ty dodává UNICEF také do nemocnic a výživových center.

13. ledna 2019: 4letá Sita a 5letá Tawaseef dostaly zimní oblečení od UNICEF díky Dárkům pro život. Před válkou v Sýrii uprchly jejich rodiny do sousedního Jordánska.
13. ledna 2019: 4letá Sita a 5letá Tawaseef dostaly zimní oblečení od UNICEF díky Dárkům pro život. Před válkou v Sýrii uprchly jejich rodiny do sousedního Jordánska. © UNICEF/Herwig

Zázrak jménem Plumpy'Nut

Plumpy'Nut je terapeutická výživa pro děti, které z důvodu těžké akutní podvýživy nemohou přijímat normální stravu. Směs na bázi arašídové pasty, cukru, rostlinného oleje a odtučněného mléka s potřebnými vitaminy a stopovými prvky vyvinul v roce 1996 francouzský pediatr André Briend spolu s potravinářským inženýrem Michelem Lescannem. Směs zohledňuje obvyklé podmínky v krizových oblastech: je odolná vůči vysokým teplotám, má dlouho trvanlivost (až 2 roky) a dítě ji může konzumovat přímo z obalu, není nutná tepelná úprava nebo přidávání vody, která je často kontaminovaná.

UNICEF podpořil vznik lokální výroby Plumpy'Nut v Africe (například v Malawi, Senegalu a DRC Kongo), takže se výživa vyrábí z místních surovin, co nejblíže místům, kde je potřeba, a také místními pracovníky, což jim přináší obživu a podporuje místní ekonomiku. Jedno balení terapeutické výživy Plumpy'Nut stojí 8,70 Kč.

150 sáčků terapeutické výživy Plumpy'Nut k vyléčení jednoho dítěte z těžké akutní podvýživy stojí 1 222 Kč.
150 sáčků terapeutické výživy Plumpy'Nut k vyléčení jednoho dítěte z těžké akutní podvýživy stojí 1 222 Kč. © UNICEF/Al-Issa

Školní batohy, tužky a sešity pro děti

Každý školák potřebuje sešity, učebnice a psací potřeby. V nejchudších zemích světa jsou ale i ty nejzákladnější pomůcky zcela nedostupné. Výbava do školy umožní dětem dokončit základní vzdělání, vymanit se z koloběhu chudoby a získat lepší budoucnost.

9letý Jura a 11letá Máša na cestě do školy ve městě Novotoshkivske poblíž Luhansku. UNICEF dodává školní pomůcky dětem na východní Ukrajině, které ohrožuje stále probíhající konflikt.
9letý Jura a 11letá Máša na cestě do školy ve městě Novotoshkivske poblíž Luhansku. UNICEF dodává školní pomůcky dětem na východní Ukrajině, které ohrožuje stále probíhající konflikt. © UNICEF/Morris VII Photo

Darujte na Vánoce to nejcennější.

Objednejte DÁREK PRO ŽIVOT ještě dnes a už zítra můžete zachránit život dítěte.

Tisk