Darujte nejchudším dětem budoucnost

Mnoho dětí by si přálo chodit do školy, ale nemohou. Pomozte nám na začátku školního roku splnit jejich přání.

Darovat vzdělání znamená darovat budoucnost

Zdravotní sestra. Učitelka. Stavitel. A kým jste chtěli být jako děti vy?
Mnoho dětí po celém světě by si přálo chodit do školy, ale nemohou. Děti v nejchudších zemích nebo krizových oblastech nemají školní pomůcky, místo školy musí trávit několik hodin denně cestou pro pitnou vodu nebo pracují, aby pomohly uživit rodinu.

Pomozte nám na začátku školního roku splnit dětská přání. Darujte dětem v nejchudších zemích šanci na lepší budoucnost. Výbava do školy za 339 Kč zajistí batoh, učebnice, sešity, tužky, sportovní míč a švihadlo pro jedno dítě.

Ve školách podporovaných UNICEF je kromě školních pomůcek vždy zajištěna také pitná voda, hygienické zázemí a jedno teplé jídlo denně.

Devítiletá Christine chodí do základní školy podporované UNICEF ve vesnici Kaloukro (Pobřeží slonoviny). UNICEF tu vybudoval zdroj pitné vody a oddělené toalety pro dívky a chlapce. V dospělosti by se Christine chtěla stát doktorkou.
Devítiletá Christine chodí do základní školy podporované UNICEF ve vesnici Kaloukro (Pobřeží slonoviny). UNICEF tu vybudoval zdroj pitné vody a oddělené toalety pro dívky a chlapce. V dospělosti by se Christine chtěla stát doktorkou. © UNICEF/Dejongh
Do školy ve městě Bouna v severní části Pobřeží slonoviny, kam UNICEF dodal školní pomůcky, chodí osmiletá Maryam ráda. Nejvíc jí baví angličtina a matematika. Až vyroste, chtěla by být učitelkou.
Do školy ve městě Bouna v severní části Pobřeží slonoviny, kam UNICEF dodal školní pomůcky, chodí osmiletá Maryam ráda. Nejvíc jí baví angličtina a matematika. Až vyroste, chtěla by být učitelkou. © UNICEF/Dejongh

Děkujeme všem dárcům, díky nimž se i ty nejpotřebnější děti budou moci vrátit do školních lavic.

Tisk