Orlando Bloom podává svědectví o těžce pracujících dětech v Bangladéši

Vyslanec dobré vůle UNICEF Orlando Bloom v hlavní roli dokumentu Tales by Light upozorňuje na situaci pracujících dětí ve městě Dháka v Bangladéši.

Dháka/New York, 18. prosinec – Dokument Tales by Light, který se bude vysílat od 21. prosince na Netflixu, vrhá světlo na dětskou práci. Orlando Bloom a fotograf Simon Lister v rámci natáčení navštívili Bangladéš, aby se zde setkali s některými nejzranitelnějšími dětmi v zemi. 

©UNICEF/Lister
©UNICEF/Lister

Potkal jsem velmi malé děti, jak sbírají odpadky na plovoucích skládkách nebo leští kovové mísy v extrémně nebezpečných továrnách, aby přežily,“ říká Orlando Bloom. „Nejenže jsou tyto děti vystaveny nebezpečí zranění či vykořisťování, ale také přicházejí o možnost chodit do školy, a tím o šanci na lepší budoucnost. Pro spoustu dětí je to normální způsob života, ale to, co jsem viděl, nemá s dětstvím nic společného.“ 

©UNICEF/Lister
©UNICEF/Lister
©UNICEF/Lister
©UNICEF/Lister

V Bangladéši Bloom poznal 10letou Dulaly a 10letou Chan Mia. Obě dívky pracují v nebezpečných podmínkách. Dulaly sbírá odpadky na železnici. Chan Mia přenáší zavazadla pasažérů na lodním terminálu. Orlando Bloom se zde setkal také s dětmi, které pracují na 12hodinových směnách v továrnách na výrobu hliníku nebo v továrnách na výrobu balónků.

©UNICEF/Lister
©UNICEF/Lister

Dětem žijícím v městských slumech v Bangladéši jsou každodenně odpírána jejich základní práva,“ říká Edouard Beigbeder, zástupce UNICEF v Bangladéši. „Jako například právo na zdravotní péči, přístup k čisté vodě nebo právo na vzdělání. V současné době pracuje v Bangladéši téměř 3,5 milionu dětí, spousta z nich v nebezpečném prostředí, které ohrožuje jejich zdraví, vzdělání i budoucnost.“

©UNICEF/Lister
©UNICEF/Lister

UNICEF v Bangladéši ve spolupráci s místní vládou založil téměř 300 vzdělávacích zařízení v rámci projektu „Druhá šance na vzdělání“. Cílem tohoto projektu, který umožňuje dětem bez domova chodit na několik hodin denně do neformální školy, je začlenit děti zpátky do vzdělávacího systému. Tato místa jim nabízejí přátelství, zábavu a přístup k hygienickým zařízením a usilují o to, ochránit děti před násilím, vykořisťováním a zneužíváním. Navíc jsou zde vybudované nouzové noční přístřešky, které mají poskytnout dětem bezpečné místo k přespání, výživné jídlo a v případě potřeby také podporu sociálních pracovníků.

©UNICEF/Lister
©UNICEF/Lister
©UNICEF/Lister
©UNICEF/Lister

Populární fotografická série Tales by Light otevírá okno do světa uznávaných fotografů, kteří cestují rozmanitého a náročného terénu, aby vyprávěli příběhy o lidech, přírodě a kultuře. Třetí série tohoto dokumentu přenáší diváky za objektiv tří fotografů, kteří chtějí využít sílu obrazů k tomu, aby zdůraznili krásu a zranitelnost našeho světa a inspirovali k její ochraně.

Trailer dokumentu můžete shlédnout na: 
https://www.youtube.com/watch?v=5b3t3CQnB9A

Tales by Light 3 budou od 21. prosince dostupné na Netflixu: www.netflix.com

©UNICEF/Lister
©UNICEF/Lister
©UNICEF/Lister
©UNICEF/Lister

Tisk