České Dárky pro život pomohly v 63 zemích světa

Dárky pro život od českých dárců loni putovaly do Jižní Ameriky, Asie i Afriky, ale třeba i do vzdálenějších koutů Evropy.

Šlo jednak o potřeby pro případy náhlé krize jako balíčky pro rodinnou hygienu nebo nepromokavé plachty a jednak o věci, které by měly být součástí každodenního života dítěte, jako jsou školní sešity, tužky, batohy a jiné vzdělávací i sportovní potřeby.

11letá Akther při hodině v provizorní škole v uprchlickém táboře Ukhia na jihovýchodě Bangladéše. I díky dárcům z ČR mohl UNICEF do tábora dodat vybavené školní stany, učebnice a další pomůcky místní děti.
11letá Akther při hodině v provizorní škole v uprchlickém táboře Ukhia na jihovýchodě Bangladéše. I díky dárcům z ČR mohl UNICEF do tábora dodat vybavené školní stany, učebnice a další pomůcky místní děti. © UNICEF/Sujan

Pro děti, které na mnoha místech světa bojují s podvýživou, pak čeští dárci pořídili 34 350 sáčků terapeutické výživy nebo 11 160 balení terapeutického mléka pro ty nejmenší. Jako prevenci proti nemocem pak děti po celém světě obdržely 18 720 vakcín proti spalničkám, 57 460 vakcín proti dětské obrně a 13 680 tablet antimalarik. To však zdaleka není všechno. Díky českým dárcům jsme mohli dětem v krizových oblastech zajistit více než 5 milionů litrů pitné vody a stovkám těhotných žen umožnit díky moderním pomůckám bezpečný porod.

V tabulce níže si můžete dopodrobna prostudovat, kde který dárek přesně pomohl. A jakou částkou přispěli ti, kteří si Dárky pro život koupili? Dohromady 2 142 527 Kč. Srdečně jim tímto ještě jednou děkujeme!

Tisk