Začněte nový rok dobrým skutkem – pořiďte Dárek pro život

Vyslanci dobré vůle UNICEF herečka Jitka Čvančarová a hokejista Patrik Eliáš se stali tvářemi nejnovější kolekce Dárků pro život, skutečné humanitární pomoci, kterou UNICEF dodává na pomoc dětem ve více než 150 zemích světa. Symbolický nákup humanitární pomoci ve formě darovacího certifikátu je mezi Čechy stále populárnější – v roce 2017 Dárek pro život se v ČR nakoupily Dárky v hodnotě téměř 2 miliony Kč.

Lidé mají potřebu pomáhat, ale chtějí si sami rozhodnout, na co konkrétně bude jejich příspěvek použit. Přesně to umožňuje projekt Dárky pro život. Všechny zakoupené humanitární pomůcky téměř okamžitě pomáhají konkrétním dětem tam, kde to nejvíce potřebují – letos například v hladomorem postiženém Jižním Súdánu, po úderu hurikánů v Karibiku nebo v Jemenu, kde děti právě teď ohrožuje podvýživa a epidemie cholery,“ přibližuje ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba.

© Nataliya Yashchuk

Kolekce Dárků pro život čítá celkem 35 položek v ceně od 156 Kč za vlněnou deku až po velký stan, který může sloužit jako provizorní škola, porodnice nebo zdravotní středisko, v hodnotě 35 485 Kč. Český UNICEF mezi Dárky pro život zařadil také šest novinek, mj. pomůcky, které i v krizových oblastech zajistí bezpečný porod – sterilní oděv a stetoskop pro porodní asistentku za 218 Kč nebo porodní lůžko za 14 409 Kč – nebo nářadí a materiál pro stavbu školních latrín, které pomáhají předcházet epidemiím nebezpečných nemocí. V nabídce ale také zůstávají velice oblíbené tablety na vyčištění 50 tisíc litrů vody za 1 106 Kč, odčervovací tablety proti střevním parazitům pro tisíc dětí za 800 Kč nebo terapeutická výživa Plumpy’Nut® pro záchranu kriticky podvyživeného dítěte v ceně 1 445 Kč.

„Viděla jsem UNICEF v terénu, mohu proto garantovat, že pomáhá zodpovědně a efektivně a že se pomoc dostane co nejrychleji k potřebným dětem. Díky Dárkům pro život si člověk uvědomí, jak velmi málo mnohdy stačí k záchraně jednoho života – například hřejivá přikrývka vyjde v novém katalogu na 156 korun,“ uvádí Jitka Čvančarová.

© Nataliya Yashchuk

„Nikdy mě nepřestane fascinovat, jak moc dokáže zdánlivě obyčejná arašídová směs Plumpy’Nut pomáhat. I těžce podvyživené dítě je díky ní za pár týdnů opět zdravé,“ říká Patrik Eliáš a dodává: „Z novinek mě rozhodně zaujala švihadla a sada míčů. Je skvělé, že se UNICEF kromě záchrany životů věnuje také tomu, jak mohou děti v nejchudších zemích smysluplně trávit volný čas.“

Dárek pro život může každý pořídit během několika minut v e-shopu UNICEF Od roku 2011, kdy UNICEF tento projekt v ČR rozvíjí, se Dárky pro život staly oblíbenou pozorností pro širokou škálu příležitostí – od dárku k narozeninám, výročí a narození dítěte přes svatební dar až po poděkování kolegům či obchodním partnerům. Spolu s dárkovým certifikátem pro sebe nebo své blízké dostane každý nakupující také potvrzení o daru pro daňové zvýhodnění.

Dárky z nejnovější kolekce lze kromě e-shopu zakoupit také v pražské prodejně UNICEF (Rytířská 31, Praha 1, informace o otevírací době zde).

© Nataliya Yashchuk

Tisk