Pozvánka na 15. aukci panenek známých osobností

Jedna z nejvýznamnějších charitativních akcí českého UNICEF, benefiční aukce panenek předních umělců, návrhářů a známých osobností se bude konat v úterý 28. listopadu 2017 od 18.30 hod. v krásných prostorách Českého muzea hudby v Praze.

Do letošní aukce, jejíž výtěžek tradičně podpoří očkovací programy UNICEF, je zařazeno celkem 23 panenek. Vyvolávací cena každé z nich je stanovena na 3 000 Kč, což odpovídá částce za základní očkování proti šesti smrtelným nemocem pro 5 dětí.

Aukcí bude provázet moderátor Karel Voříšek, večer zpříjemní vystoupení sopranistky Christiny Johnston, zpěváka Davida Deyla a Dětského baletu Praha.

Panenky pro letošní aukci připravili: 

Burda Style, Jitka Čvančarová & Pavel Brejcha, Josef Dvořák, Martha Elefteriadu, Vlastimil Harapes, Eva Hrušková & Jan Přeučil, Petr Kalouda, Tatiana Kovaříková, Anežka Hřebejková in memoriam, Věra Martinová,
Bára Nesvadbová & Markéta KopeckáPasáž českého designu, Tereza Pokorná, Nadace Preciosa, Liběna Rochová, Libuše Rohlíčková & Zdeněk Rohlíček, Bára Štěpánová, Iva Uchytilová – Česká Miss Earth 2017, Robert Vano,
Václav Marhoul & František Skála, Michal Viewegh,
Karel Voříšek & Markéta Houštecká, Patrik Eliáš s rodinou

Benefiční aukce panenek již neodmyslitelně patří k projektu Adoptuj a panenku a zachráníš dítě, k němuž se český UNICEF připojil v roce 2002 – poprvé byl tento projekt představen už v roce 1988 italským UNICEF pod názvem Pigotta Project. Smyslem projektu je získat finanční prostředky pro celosvětové očkovací kampaně UNICEF, a to prostřednictvím panenky – symbolu, který znají všechny děti na světě. Panenky, které vyrábějí dobrovolníci z celé ČR, UNICEF nabízí k prodeji – symbolické adopci – na e-shopu a při charitativních akcích. Lidé, kteří panenku „adoptují“, poté zašlou jejímu tvůrci pohlednici, dopis či e-mail se zprávou, že panenka nalezla svůj domov a že společně zachránili prostřednictvím očkování jeden dětský život.

Během uplynulých 15 let trvání projektu v ČR se podařilo na podporu očkovacích programů UNICEF získat již celkem 27 078 900 Kč, díky nimž mohlo být v nejchudších zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským nemocem 45 131 dětí.

V minulosti se charitativní aukce panenek, jejíž patronkou je oděvní designérka Liběna Rochová, zúčastnily desítky předních českých osobností, ale také například herečka Susan Sarandon či bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albright.

Pokud byste se této neopakovatelné charitativní aukce rádi zúčastnili – ať už v roli dražitelů, nebo diváků – registrujte se e-mailem na unicef@unicef.cz (vstup na aukci je zdarma, ale vzhledem k velmi omezené kapacitě sálu bude účast umožněna pouze registrovaným hostům).

<b>Těšíme se na Vás 28. listopadu v 18.30 hod. v Českém muzeu hudby!</b>
Těšíme se na Vás 28. listopadu v 18.30 hod. v Českém muzeu hudby!

Tisk