Stádo koz a vkladní knížka – nová kampaň na pomoc Rwandě

13. července spustil český UNICEF na portálu darujspravne.cz kampaň, jejímž cílem je získat částku 153 750 Kč na podporu komunitního spoření a nákup domácích zvířat pro nejchudší rodiny a sirotky ve Rwandě. Patronkou sbírky, která potrvá do soboty 26. srpna, se stala spisovatelka Bára Nesvadbová, kampaň podpořili také moderátoři rádia Evropa 2 v čele s Petrem Cerhou, alias Nastym.


Stejně jako u klasických crowdfundingových sbírek mohou dárci získat unikátní odměny. Každý, kdo přispěje na pořízení jedné kozy v hodnotě 905 Kč, dostane od Báry Nesvadbové poštou pohlednici s jejím vlastnoručním podpisem. Za dar ve výši 9 000 Kč (10 koz nebo 5 prasátek) je potom možné zajít s Bárou na kávu nebo navštívit studio Evropy 2 a osobně se setkat s moderátory.

Cílová částka 153 750 Kč zajistí:

  • 50 koz za 45 250 Kč      
  • 50 prasátek za 90 500 Kč
  • 100 vkladních knížek s ročním vkladem za 18 000 Kč

Pokud se podaří složit se na větší stádo, pomůžeme ještě více vdovám a sirotkům. Děkujeme!

(Přejít na stránky darujspravne.cz)
 

Chronická podvýživa zabíjí 65 dětí denně

I přes významný pokrok ve snižování dětské úmrtnosti trpí 38 % dětí ve Rwandě chronickou podvýživou, která je způsobena nedostatkem kvalitní stravy. Podvýživa před narozením a během prvních pěti let života způsobuje nevratná tělesná a mentální postižení. Chronicky podvyživené dítě přitom může kvůli oslabené imunitě zemřít i v důsledku běžného nachlazení nebo průjmu – ve Rwandě takto umírá 65 dětí každý den. Souběžně se zdravotnickými a vzdělávacími projekty UNICEF zajišťuje osvětu zaměřenou na snižování porodnosti a odpovědné rodičovství.

„Řešením chronické podvýživy není dodávat jídlo - lidé si musí pomoci sami. Dobytčí banky jim dávají možnost trvalé obživy a posilují jejich soběstačnost. Komunitní spoření navíc místním ženám umožňuje start drobného podnikání a pomáhá vytvářet rezervy pro případ nemoci či neúrody,“ přibližuje kampaň ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba.

Projekty ve Rwandě podporuje český UNICEF dlouhodobě.

„Pomoc českých dárců má ve Rwandě trvalé výsledky: celé vesnice díky nám pijí čistou vodu, stovky dětí chodí do školy a pro více než 660 osiřelých nebo ohrožených dětí se nám podařilo najít náhradní rodiče nebo opatrovníka v rodině. Věřím, že aktuální kampaň zajistí pořádné stádo domácích zvířat pro ty, kteří tuto pomoc nejvíce potřebují,“  dodává Pavla Gomba.

Český UNICEF si jako jedna z prvních pěti organizací v ČR charitativní crowdfunding úspěšně otestoval loni na jaře – částku na pomoc malému mnichovi z Bhútánu se tehdy podařilo vybrat za pouhých 18 dnů a v prosinci chlapec absolvoval zdravotní prohlídky v České republice. 

Aktuální sbírku je možné podpořit jakoukoliv částkou, celý proces darování je přitom velmi jednoduchý – vyžaduje jen několik kliknutí. Každý registrovaný dárce navíc automaticky získá potvrzení o daru pro daňové účely. Provoz dárcovského portálu darujspravne.cz je pro zúčastněné organizace zcela zdarma, takže 100 % získaných prostředků bude použito na konkrétní projekt pomoci. 

Pokud Vám situace nedovoluje přispět, můžete kampaň podpořit také sdílením na sociálních sítích nebo zveřejněním jednoho z našich bannerů (ke stažení zde). Děkujeme!

Tisk