UNICEF pomáhá dívkám uneseným Boko Haram

Díky společné snaze humanitárních organizací, které působí v Nigérii, se v sobotu 6. května podařilo vyjednat propuštění dalších 82 dívek unesených před třemi lety z města Chibok na severu země.

ABUJA (Nigérie), 7. květen 2017 – Skupina 82 dívek je doposud největší, jejíž propuštění se podařilo dojednat. V rukách ozbrojenců z Boko Haram však stále zůstává 103 z celkem 300 dívek unesených v roce 2014 přímo ze školy v Chiboku. UNICEF ve spolupráci s partnery momentálně intenzivně vyhledává příbuzné dívek a naši specialisté jsou připraveni poskytnout dívkám veškerou asistenci při návratu do normálního života. Všechny dívky už také bezprostředně po propuštění prošly zdravotní prohlídkou na klinice podporované UNICEF.

„Je nesmírně povzbudivé, že tyto dívky se už brzy budou moci vrátit ke svým blízkým a znovu začít chodit do školy. Zapomenout na prožitá traumata, stejně jako překonat strach a předsudky okolí, nebude jednoduché, ale UNICEF udělá vše, co je možné, aby těmto dětem pomohl,“ přibližuje ředitelka UNICEF Nigérie Pernille Ironside.

Kvůli pokračujícím bojům, které probíhají na pomezí Nigérie, Kamerunu, Čadu a Nigeru, muselo své domovy opustit na 1,3 milionu dětí. Kromě okamžité pomoci, jako je pitná voda, výživa a zdravotní péče, UNICEF intenzivně podporuje školení nových učitelů a školní výuku v provizorních prostorách a prostřednictvím neformálních programů. 1 261 škol v oblasti je kvůli bezpečnostní situaci stále uzavřeno. V zajetí teroristů nadále zůstávají stovky dětí, které čelí nejhorším formám násilí a jsou často zneužívány jako dětští vojáci nebo k sebevražedným atentátům.


Jak můžete pomoci

  • Pravidelným měsíčním příspěvkem jako Přítel dětí UNICEF
  • Jednorázovým darem na podporu projektu Děti ve válce
  • Zřízením trvalé měsíční DMS v hodnotě 90 Kč – stačí odeslat
    DMS TRV UNICEF 90 na 87 777 (cena 90 Kč, UNICEF obdrží 89 Kč)

Tisk